8 adımda kolayca kalça dikleştiren hareketler!


Yaza girerken, poponuzu dikleştirmek, poponuzu şekle sokmak istiyorsanız, bu haber tam size göre! İşte kalça dikleştiren, popoyu şekle sokan, popo dikleştiren 8 hareket!

 


Yaza dik kalçalar ve sütun gibi bacaklarla girmeye ne dersiniz? İhtiyacınız olan tek şey bir mat ve istikrar. Fizyoterapist Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa, düzenli olarak her gün 30 tekrar ile rahatlıkla yapabileceğiniz egzersizleri sizin için hazırladı! İşte kalça dikleştiren hareketler!


1. Supine Leg LiftsSırtüstü yatıp tek dizinizi bükün. Diğer bacağınızı ileri doğru uzatın.


Nefes alırken ileride uzun olan bacağınızı yukarı doğru kaldırın. Nefes verirken bacağınızı yere indirin.


2. Leg CirclesSırtüstü yatın. Tek bacağınızı yere düz uzatın. Diğer bacağınızı yukarı kaldırın.Nefes alırken yukarı uzattığınız bacağınızı diğer bacağınıza doğru yaklaştırarak daireyi başlatın.


Nefes verirken bacağınızı gövdenizden uzağa doğru devam ettirerek başlangıç pozisyonuna dönün.Aynı bacak ile 8-10 tekrar yaptıktan sonra diğer bacağa geçin.


3. KöprüSırtüstü yatıp dizlerinizi bükün. Kollarınızı gövdenizin iki yanında avuç içleriniz yere bakacak şekilde uzatın.Nefes alırken başlangıç pozisyonunda bekleyin.


Nefes verirken ellerinizle yeri itip, kalçanızı sıkarak yukarı kaldırın.Nefes alırken kalçanız yukarıda bekleyin. Nefes verirken yavaşça başlangıç pozisyonuna geri dönün.


4. Side SerisiYan yatın. Bir kolunuz başınızın altında diğer kolunuz yere temas halinde olsun.


Nefes alırken üstteki bacağınızı kalçanızı sağa sola devirmeden yukarı kaldırın. Nefes verirken başlangıç pozisyonuna geri dönün.


5. Side Serisi Kapı AçmaYan yatın. Bir kolunuz başınızın altında diğer kolunuz yere temas halinde olsun. Bacaklarınızı 90 derece büküp karnınıza doğru çekin.


Nefes alırken kalçanızı sağa sola devirmeden üstteki bacağınızı yukarı doğru kaldırın. Nefes verirken başlangıç pozisyonuna geri dönün.


6. Side Serisi İstiridyeYan yatın. Bir kolunuz başınızın altında diğer kolunuz yere temas halinde olsun. Bacaklarınızı 90 derece büküp karnınıza doğru çekin.


Nefes alırken kalçanızı hareket ettirmeden, ayaklarınızı birbirinden ayırmadan üstteki dizinizi yukarı kaldırın. Nefes verirken başlangıç pozisyonuna geri dönün.


7. Gluteus MaximusYüzüstü yatın. Ellerinizi alnınızın altına koyun. Tek dizinizi bükün.Nefes alıp harekete hazırlanın.


Nefes verirken ayak tabanınızı tavana doğru yukarı kaldırın.Nefes alırken başlangıç pozisyonuna geri dönün.


8. Gluteus MediusYan yatın. Bir kolunuz başınızın altında diğer kolunuz yere temas halinde olsun.Nefes alırken üstteki bacağınızı yukarı kaldırıp harekete hazırlanın.


Nefes verirken üstteki bacağınızı geriye doğru uzatın. Nefes alırken başlangıç pozisyonuna geri dönün.

Önceki İçerikDünyanın en uzun kadın ve erkekleri hangi ülkede?
Sonraki İçerik23 NİSAN NEDEN BAYRAMDIR?