AK Parti Sözcüsü Çelik’ten Macron’a sert tepki

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un “aydınlanmış İslam” gerekçesiyle Bakanlar Kurulu’na sunmaya hazırlandığı yasa tasarısına bir tepki de AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten geldi.

Çelik Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “Macron’un ‘aydınlanmış bir İslam’ın oluşturulacağını’ söylemesi hukuka ve inanç özgürlüğüne saygısızlıktır” ifadesini kullandı.

Macron’un açıklamasının Müslümanlara saygısızlık ve provokasyon olduğunu belirten Çelik, hem tasarının hem de Macron’un ifadelerinin karanlık bir zihniyeti yansıttığını söyledi.

“FRANSA İSLAMI OLUŞTURMAKTAN BAHSETMEK KARA CEHALET”

“Fransa İslamı” oluşturmaktan bahsetmenin diktatörce bir yaklaşım ve kara cehalet olduğunu da vurgulayan Çelik, “Macron’un yabancı ve islam düşmanlığı yerine İslam’ı hedef alması en temel insani ve demokratik değerlere aykırıdır” ifadesini kullandı.

”MACRON BU YAKLAŞIMIYLA NEFRET SUÇLARINA DESTEK VERİYOR”

AK Parti Sözcüsü, Fransa Cumhurbaşkanı’nın bu yaklaşımıyla demokrasiye ve insan haklarına değil, nefret suçlarına destek verdiğini belirterek “Macron’un bakış açısı sadece DEAŞ gibi terör örgütlerine ideolojik mühimmat sağlar” ifadesini kullandı.

Macron’un İslam dinini ”aydınlatmak” gibi bir misyonu olamayacağını söyleyen Çelik, ”Böyle çarpık bir girişimde bulunmak totaliter bir yaklaşımdır. Macron, Cumhurbaşkanımızın kendisine bu konuda anlattıklarını hatırlamalıdır” dedi.

Önceki İçerikÇeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 5 Ekim 2020 güncel çeyrek ve gram altın kuru fiyatları
Sonraki İçerikİlham Aliyev, operasyonların durması için Azerbaycan’ın şartlarını açıkladı