Anket şiketi başkanından Çakıcı tepkisi ve erken seçim tahmini

Kemal Özkiraz, Avrasya Araştırma Şirketi’nin youtube hesabından yayınladığı video ile Kılıçdaroğlu’na tehdidi ve olası erken seçim beklentisi üzerine değerlendirmelerde bulundu.

“TÜRKİYE BÖYLE BİR YER OLDU”

Özkiraz “Hapis yatmış bir suç örgütü lideri, son af yasasıyla özel ricalar üzerine çıkarılmış bir suç örgütü lideri, ana muhalefet partisinin genel başkanına küfür ediyor, hakaret ediyor, tehdit ediyor… Üzerinden şu kadar vakit geçti halen en ufak bir açıklama yok. Kamuyu temsil eden bir kişi bile bu tehditleri kınamadı. İktidar tarafından siyaset kurumunu temsil eden bir kişi bile bu tehditleri kınamadı. Meclis başkanı bunu kınamadı mesela. Kemal Kılıçdaroğlu her şeyden önce bir millevekili TBMM başkanı bunu kınamadı. Çünkü onlar da henüz ne tarafta pozisyon alacaklarına karar veremediler. Bir bakacaklar düşünecekler Tayyip Erdoğan ve Bahçeli bu konu ile ilgili onları öğrenecekler sonra tepki verecekler ya da vermeyecekler. Ya da ona göre tepki verecekler… Türkiye böyle bir yer oldu.” ifadelerini kullandı.

ERKEN SEÇİM OLACAK MI?

Erken seçime ilişkin de konuşan Özkiraz “AKP ve MHP’nin oy toplamı Recep Tayyip Erdoğan’ın alacağı oy oranı AKP’yi Erdoğan’ı seçime gidebilecek kadar cesaretlendirecek noktalarda değil hatta buna çok uzak. O yüzden seçim yapmasını beklemiyorum. En erken seçimi önümüzdeki sonbaharda çok küçük bir ihtimal… Muhalefetle uzlaşılarak bir anayasa yapılırsa, parlamenter sisteme geçilirse o zaman bekliyorum.” dedi.

Önceki İçerikFatih Terim’in umudu iki Emre
Sonraki İçerikİYİ Parti’li Erhan Usta: “Meclis’te araba yıkayan evine özel araçla gidiyor”