CHP’li Öztrak: “Bunlar, ahmakça provokasyonlardır”

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, ”İki ayrı caminin ses sisteminden müzik yayını yapıldı. Biz bu olayları hep kınadık, bundan sonra da kınamaya ve takip etmeye devam edeceğiz. Bunlar ülkemizi karıştırmaya yönelik ahmakça provokasyonlardır. Yapanlar mutlaka adalet önüne çıkarılmalıdır” dedi

cami hoparlöründen müzik yayını

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, genel merkezde basın toplantısı düzenledi. Öztrak, İzmir’de iki ayrı caminin ses sisteminden müzik yayını yapıldığını hatırlatarak, “İl başkanımız cami hoparlöründen müzik çaldırılmasının sorumlularının yakalanması için derhal suç duyurusunda bulundu. Bakanlar ise sosyal medyada bunu köpürtme yarışına girdi. Bu sabah da kervana, atama Meclis Başkanı katıldı.

“BİZ BU OLAYLARI HEP KINADIK”

Beyefendi siz provokasyonu köpürtme makamı değil, itidal makamısınız. Biz bu olayları hep kınadık, bundan sonra da kınamaya ve takip etmeye devam edeceğiz. Bunlar ülkemizi karıştırmaya yönelik ahmakça provokasyonlardır. Yapanlar mutlaka adalet önüne çıkarılmalıdır. İnanç istismarına yaslanan gerçek ötesi siyaset, son derece tehlikeli bir oyundur” diye konuştu.

“ÖNERİLER GETİRİYOR, YOL GÖSTERİYORUZ”

DHA’da yer alan habere göre korona krizinden sonra dünyada ortaya yeni fırsatlar çıkacağını söyleyen Öztrak, “Ama bu yönetim anlayışıyla siz geçmiştekileri nasıl kaçırdıysanız, bu fırsatları da kaçıracaksınız. Size ilk günden bu yana ‘Bütüncül, tutarlı, güven verecek bir program hazırlayın’ deyip duruyoruz. Yetmiyor, öneriler getiriyoruz, yol gösteriyoruz. Daha hafta başında Sayın Genel Başkanımız; 16 maddelik bir programı kamuoyuyla paylaştı. Neden yeni bir bütçeye, yeni bir programa ihtiyaç olduğunu gerekçeleriyle ortaya koydu. Dünyanın hangi ülkesinde muhalefet reçete yazıp, hükümete verir? Hiçbir siyasi parti bu kadar olgun davranmaz. Ama ne yapalım?

“BİZ MİLLETİMİZİ ÇOK SEVİYORUZ”

Biz milletimizi çok seviyoruz. Milletimizin aşı, işi daha fazla küçülmesin istiyoruz. Yine belediye başkanlarımız, Sayın Genel Başkanımızın talimatıyla, milleti yalnız bırakmamak için canla, başla çalışıyor. Adanalı çiftçimizin tarlasında kalan patatesi, soğanı İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlarımız alıp ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. Hem çiftçilerimiz memnun ediliyor hem de ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız” ifadelerini kullandı.

Önceki İçerikİYİ Parti’den RTÜK Başkanı’na istifa çağrısı
Sonraki İçerikAK Partili Bostancı: Meclis’in gündemi yüklü, tekliflerimizi hazırlıyoruz