Çocuklar için ’Meyvelerin Şarkısı’

Genç kuşağın yaratıcı isimlerinden Dila Okcu, çocuklara sağlıklı beslenmenin önemini, rengârenk ve eğlenceli bir öyküyle anlatıyor.

Çocukluk yıllarından beri çocuklar için bir kitap yazma hayali kuran Dila Okcu, minikler için eğlence dolu bir öykü kaleme aldı. Doğan Egmont Yayıncılık’tan çıkan ve minik okurların her sayfasını keyifle çevirecekleri Meyvelerin Şarkısı, çocuklara sağlıklı beslenmenin ve meyve yemenin önemini eğlenceli bir dille anlatıyor.

Bir gün okuldan eve dönerken kendini hasta hisseden Ela’nın, ertesi günkü ödevi için sağlıklı beslenme panosu hazırlaması gerekiyor. Ama ne yazık ki yorgunluktan aklına bir fikir bile gelmiyor. Annesinin hazırladığı mis gibi çorbayı içiyor, biraz dinlenmek için yatağına yatıp sıcacık battaniyesine sarılıyor ve kısa sürede uykuya dalıyor. Mutfaktan gelen tıkırtıları duyunca kalkıp mutfağa gidiyor ve Ela, masanın üstündeki meyvelerin canlandığını görünce şaşkına dönüyor! Elinde kocaman bir gitar tutan portakal, coşkuyla piyano çalan kivi,  bateride muz kardeşler ve mikrofonun başında da kıpkırmızı bir elma duruyor. Müzik yarışmasına hazırlanan neşeli meyveler, Ela’ya unutulmaz bir konser veriyor. Ela, ertesi sabah, sağlıklı beslenme panosunu hazırlayabileceği harika bir fikirle uyanıyor. Ödevinde hem meyveleri tek tek tanıtıyor hem de söyledikleri şarkıyı, sınıfta arkadaşlarına söyleyecek olmanın heyecanını yaşıyor.

Esra Kalay Dönmez’in çizimleriyle bezenen sayfalar boyunca çocuklar hem meyvelerin şarkısına eşlik edecekler hem de sağlıklı beslenmenin önemini kavrayacaklar.

Önceki İçerikNvidia RTX 2080 Ti ekran kartında can sıkan sorun!
Sonraki İçerik‘Yılın sağlık habercisi’