Cumhur İttifakı’nda yeni kriz: AKP’li başkanın sözlerine MHP’den yanıt gecikmedi

AKP’li Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, kendisinden önceki MHP dönemine ilişkin, “Bir bardak su arıtılmamış. Arıtılmadığı gibi aylık 120 bin lira da elektrik parası ödenmiş. 10 kişiye de ayda 100 bin lira maaş vermişiz” demişti. MHP’den ise yanıt gecikmedi. 

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine göre; iddialara yanıt veren MHP Isparta Merkez İlçe Başkanı Osman Gülay, şöyle konuştu:

“Geçtiğimiz günlerde Isparta Belediye Başkanı Şükrü Bey, atık su arıtma tesisi ile ilgili açıklamada bulunmuştur. Bir önceki dönemi yani MHP yerel yönetimini kastederek ‘5 yılda 1 bardak su bile arıtılmamış, ayda çalışmayan arıtmaya 120 bin lira elektrik faturası ödenmiş, 10 kişiye de ayda 100 bin lira maaş ödenmiş’ gibi iddialarının arkasından ‘Bir devletin parası ancak bu kadar heder edilebilirdi’ ifadelerinde bulunmuştur.

‘MANTIĞINI ANLAMAMAKTAYIZ’

Isparta Belediye Başkanlığı makamı konuları saptırarak başka mecralara çekerek iddialarda bulunan makam değil, icraatlar da bulunan makamdır” diyen Gülay sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir iddiada bulunuyorsanız bunu belgeleriyle açıklamak zorundasınız. Bir bardak suyun bile arıtılmadığını söylediğiniz tesisisin aylık 120 bin lira elektrik faturası gelmesi garip değil midir? Çalışmayan tesisin nasıl 120 bin lira elektrik gideri olur.

Aylık 100 bin lira maaş giderinin olduğunu söylediğiniz 10 kişinin çalıştığını belirttiğiniz yerde çalışanlar 10 bin lira maaş mı almaktadır? Geçmiş döneme iftira atmak isterken bu tesisin hiç çalışmadığını belirtirken kamu kuruluşu olan çevre şehircilik il müdürlüğünü de zan altında bıraktığınızın farkında olmanız da fayda vardır. 5 yılda 2 saat bile çalışmadığını söylediğiniz tesisin yaklaşık 2 yılında sizin görevde olduğunuzu unuttunuz galiba”

‘BİR COVİD TESTİ YAPTIRIN’

AKP’li belediyenin icraatlarını eleştiren Gülay, Başdeğirmen’e ‘Covid-19’ test çağrısı yaparak, şunları söyledi:

“Göreve geldiğiniz günden bu yana farklı zamanlarda kamera karşısına geçip koku sorununu bitirdiğinizi belirttiniz. Size tavsiyemiz beyaz gömleğinizi, lacivert ceketinizi, gri pantolonunuzu giyin, bisikletinize binin Davraz mahallesinden başlayarak vatan, ayazmana, Halıkent, Gülevler mahallelerine gidin kokuyu alamıyorsanız en yakın sağlık kuruluşuna başvurun ve bir Covid testi yaptırın.

Arıtma ile ilgili kokuyu bitirdiğinizi söylüyorsunuz kapalı sistemle şehir dışına taşıdığınızı belirtiyorsunuz. Kokunun giderilmediğini sadece yerinin değiştiğini Antalya’dan Isparta’ya girerken savın girişinde buram buram buram koku ile misafirlerimizi karşıladığımızı atlıyorsunuz galiba. Yine açıklamalarınızda devletin parasının ancak bu kadar heder edildiği iddiası ifadenizle büyük bir yanlışa imza atıyorsunuz. Devletin bir kuruş parasını heder eden, çalan varsa ve bunula ilgili de suç duyurusunda bulunmuyorsanız unutmayın ki sizde bu suça ortak oluyorsunuz”

Önceki İçerikTrump’tan seçim sonrası ilk açıklama
Sonraki İçerikİYİ Parti’li Çıray: ‘Depremin şiddeti neden düşük gösteriliyor?’