Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dizi ve internetle ailemize yönelik operasyon çekiliyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nden partisinin Adana, Hakkari, İstanbul, Manisa, Malatya Şanlıurfa ve Tokat İl Kadın Kolları 6. Olağan kongrelerine canlı bağlantıyla katıldı.

Erdoğan’ın burada yaptığı konuşmadan öne çıkanlar şöyle:

“Kadınların siysette söz sahibi olmaları, etkinlik kazanmaları bu mücadele sürecinde gerçekleşti. AK Parti kadın kolları 5 milyon 300 bini aşan üye sayısı ile tüm partilerin toplamına yakın bulunmaktadır. Ülkemizde yıllarca köhne bir zihniyet başörtülü diye kızlarımızı okullara sokmadı, özel sektörde horladı. Biz bu zihniyeti yıkarak kadınlarımızın hayatında yepyeni bir dönemin başlamasını sağladı. Kadınlarımız Meclis’te en yüksek temsil oranına bu dönemde erişti.

Kendi partilerindeki kadınlara yönelik istismar, taciz tecavüz olaylarını görmezden gelenlerin istismar siyasetinin sonu gelmiştir. Gönlünü almadığımız tek bir hanım kardeşimizi bırakmayacağız. Kale içeriden fethedilir. Onların gönlünü kazanırsak diğer aile fertlerini kendi saflarımıza çekmiş oluruz. Türkiye için hayati öneme sahip dönüm noktası olan 2023’ü sadece biz değil karşımızdakiler de sabırsızlıkla bekliyor.

Hükümetlerimiz döneminde kadınlara yönelik hizmetlerimizin odağında hep aile yer almıştır. Erkek ailenin direğiyle kadın temelidir.

Batı’da ailenin çöküşü, kadının metalaştırılıp kutlu vazifesinden uzaklaştırılmasıyla olmuştur. Aynı oyunu bizim de üzerimizde oynamaya çalışıyorlar. Televizyonu ile filmi ile müziği, dizisi ile ve interneti ile daha nice mecralarıyla ailemize yönelik çok büyük operasyonlar çekiliyor. Biz kadınlarımızın iş hayatının yarı sıra aile içi görevini de yürütebileceğine inanıyoruz. Ama bazıları bunların birbirinin alternatifi gibi biri olduğunda diğeri ortadan kalkacakmış gibi gösterme gayretindedir.

Şahitlik yaptığımız her nikahta gençlerimize en az 3 çocuk tavsiyesinde bulunuyor. Nüfus artış hızımızın yarı yarıya düştüğünü gördük. Çok uzak olmayan bir gelecekte nüfusumuz azalabilir. Bu iş öyle teşvikle para ile pulla olmaz. Nüfus avantajımızı sürdürmenin yolu aileye sahip çıkmakla olur. “

Önceki İçerik2021’in kazananı Sterlin 3 yılın ardından ilk kez 1,4 dolara ulaştı
Sonraki İçerikÇeyrek altın kaç TL? 19 Şubat 2021 güncel çeyrek altın fiyatları