Ercan Güven: Fenerbahçe “şampi…”!

ABONE OL

“Altı senedir hasret kalınan bir cümle ile başlayalım: Fenerbahçe yeni sezonun şampiyonu!.. Şimdilik transferde tabi…

Küçümsemeyin; son yıllarda bu bile söylenemiyordu.Ayrıca, düz mantıkla transfer şampiyonları daha yakın olurlar lig şampiyonluğuna!

Yeni hoca kendini kanıtlamak ve katkısını göze sokmak için fantezi peşinde koşmaz, yönetim son iki sezonun bozuk kimyasıyla yeni bir tuhaflık yapmaz, Federasyon çivi koymaz, yeni Pandemi dalgaları futbola engel olmazsa, neden Süper Lig’de de şampiyon olmasın yıllar sonra yeniden.

Lig şampiyonluğunu bilemem… Ama pek çok futbolsever gibi ben de merak ediyorum transfer şampiyonluğunu nasıl aldığını.

Hele borç zirveye vurmuş, limit bir rakibinin yarısından az diğerinin yarısından biraz çokken rakiplerin elinden alıp kadrosuna kattığı futbolcuların kaynağını anlamakta zorlanıyorum.

Transfer listesine bakarsanız ezici çoğunluk “bedelsiz”… Lakin bir bedeli olmalı. Çünkü, bütün bu transferler o mütevazı limit dahilinde yapılabildiyse neden şarladınız TFF limitine? Demek iyi hesaplamış TFF…

Limiti aşıp, yıkıp geçtiyseniz… “İpi gevşedi mi, düştü mü, düşecek mi” diye devamlı bir gözünüzle tepenizdeki Demokles’in kılıcını gözleyeceksiniz ki, ne kimya bırakır takımda ne fizik.

Umalım ki, sezon başlayıp işler iyi giderken veya alınan puanlar alt alta yazılıp toplanırken ödemek zorunda kalınmasın o bedel.”

Haftalık net canlı iddaa kaybına %10’a varan iade!

Önceki İçerikMüjde Ar: Adımı ‘Deli Müjde’ye çıkardım
Sonraki İçerikJeofizik yüksek mühendisi Arıkan: Salda Gölü’ndeki beyaz kum aslında fosil