Fahir Atakoğlu’dan 8 ülkeden 42 müzisyenle yeni albüm

Fahir Atakoğlu yeni albümü For Love (Aşk İçin) ile farklı müzik kültürlerini bir araya getirdi. Müzik dünyasının ünlü müzisyen, 13 eserden oluşan bu eser için dünyanın dört bir yanından gelen müzisyenlerle bir araya geldi.

BUIKA DA ALBÜMİÇİN ŞARKI SÖYLEDİ

Habertürk’ün haberine göre, İspanya’dan Buika, İtalya’dan Letizia Gambi, Brezilya’dan Luciana Souza gibi dünyaca ünlü şarkıcıların vokal olarak eşlik ettiği albümde, ABD’li, İspanyol, İtalyan, Fransız, Kübalı, Kanadalı, Brezilyalı ve Türk olmak üzere 8 ayrı ülkeden 42 müzisyen yer aldı.

KAPAK RESMİ TÜLİN ATAKOĞLU’DAN

Fahir Atakoğlu For Love (Aşk İçin) adlı albümün kapağında eşi Tülin Atakoğlu’nun yaptığı bir yağlı boya çalışmasına yer verdi.

Türkiye’de filmler ve müzik dünyasının yıldız isimleri için yaptığı bestelerin yanı sıra dünya çapında hazırladığı albümlerle de ülkemizi başarıyla temsil eden Atakoğlu, bu özel projeyi “Farklı ülkelerden, farklı dilleri olan, farklı sanatçıları bir araya getirmek istedim” sözleriyle anlattı.

Albümün çıkış şarkısı Por Amor’u (For Love) dünyaca ünlü şarkıcı Buika seslendirdi. ‘Por Amor’ şarkısının sözlerine de imza atan Buika, 1994’te Sertab Erener’in seslendirdiği, bestesine Fahir Atakoğlu’nun imza attığı Lal şarkısını çok beğenip İspanyolca yazdığı sözlerle yorumladı.

Önceki İçerikAB, Rusya’nın Kırım’da yaptığı seçimleri tanımadı
Sonraki İçerikBenzinde 11 kuruş indirim