Gmail’de yeni dönem! Bugünden itibaren herkes…

Google’ın popüler e-posta servisi Gmail, bu ay 15’inci yaşını kutluyor. Şirket, bu yaşına özel uzun zamandır beklenen özelliği bugün aktif hale getirdi. Kullanıcılar, artık e-postalarını ayarladıkları bir zaman diliminde otomatik olarak gönderebilecek.

Twitter’da tweet’leri Tweetdeck aracılığıyla herkes dilediği zaman tweet atabiliyor; yapmanız gereken tek şey tweet’in atılacağı saati seçmek… Tweetdeck kapalı bile olsa sunucuda tutulduğundan dolayı tweet vakti geldiğinde otomatik olarak atılıyor. Gmail’e gelen yeni özellik de bu mantıkta çalışıyor. E-posta zamanlama özelliği ile birlikte kullanıcılar önceden hazırladıkları e-postaları belirledikleri bir saatte otomatik olarak gönderebilecek. 

Gmail kullanıcıları daha önce de üçüncü parti uygulamalardan faydalanarak e-postalarını zamanlı gönderebiliyordu; ancak Gmail, getirdiği bu özellik sayesinde kullanıcıları başka uygulamalarla uğraştırmadan, hızlıca bu özellikten faydalanabilmelerini sağlayacak.

Bugün Gmail hesaplarında bir bir aktif olmaya başlayan özelliği kullanmak da oldukça basit bir işlem. E-postanızı yazdıktan sonra Gönder butonunun hemen yanındaki aşağı gösteren ok butonuna dokunun.

Ardından Schedule yani Programla tuşuna tıklayarak dilediğiniz gün ve saati seçin. Hepsi bu!