Gmail’de yeni dönem! Bugünden itibaren herkes…

Google’ın popüler e-posta servisi Gmail, bu ay 15’inci yaşını kutluyor. Şirket, bu yaşına özel uzun zamandır beklenen özelliği bugün aktif hale getirdi. Kullanıcılar, artık e-postalarını ayarladıkları bir zaman diliminde otomatik olarak gönderebilecek.

Twitter’da tweet’leri Tweetdeck aracılığıyla herkes dilediği zaman tweet atabiliyor; yapmanız gereken tek şey tweet’in atılacağı saati seçmek… Tweetdeck kapalı bile olsa sunucuda tutulduğundan dolayı tweet vakti geldiğinde otomatik olarak atılıyor. Gmail’e gelen yeni özellik de bu mantıkta çalışıyor. E-posta zamanlama özelliği ile birlikte kullanıcılar önceden hazırladıkları e-postaları belirledikleri bir saatte otomatik olarak gönderebilecek. 

Gmail kullanıcıları daha önce de üçüncü parti uygulamalardan faydalanarak e-postalarını zamanlı gönderebiliyordu; ancak Gmail, getirdiği bu özellik sayesinde kullanıcıları başka uygulamalarla uğraştırmadan, hızlıca bu özellikten faydalanabilmelerini sağlayacak.

Bugün Gmail hesaplarında bir bir aktif olmaya başlayan özelliği kullanmak da oldukça basit bir işlem. E-postanızı yazdıktan sonra Gönder butonunun hemen yanındaki aşağı gösteren ok butonuna dokunun.

Ardından Schedule yani Programla tuşuna tıklayarak dilediğiniz gün ve saati seçin. Hepsi bu! 

Önceki İçerikPUBG Mobile Prime ve Prime Plus nedir?
Sonraki İçerikYeni yerli siber güvenlik ürünleri geliyor