Google Hangouts uygulamasıyla ilgili sürpriz gelişme

Google’ın 6 sene öncesinde geliştirdiği ve kullanıcılarına sunduğu mesajlaşma uygulaması Google Hangouts’un Ekim ayı itibarıyla yayından kaldırılacağı konuşuluyordu. Ancak Google sürpriz bir hamleyle bu tarihi değiştirdi.

Google Hangouts’un beklenen ilgiyi görmemesi sebebiyle fişinin çekileceği konuşuluyor. Daha önce RSS okuyucusu Google Reader, Twitter benzeri kısa blog sitesi Google Buzz ve Google’ın sosyal ağı Google+ da tarihin tozlu sayfalarındaki yerini almıştı. Şimdiyse Hangouts hedef tahtasında oturuyor. 

Google’dan yapılan açıklamada Hangouts’un Ekim ayı itibarıyla kullanımdan kaldırılacağı belirtilmişti. Bu tarihe kadar Hangouts uygulamasının kullanılmaya devam edileceği belirtilmiş, hali hazırda Hangouts üzerinde yedeklenecek veriler varsa, bunları farklı platformlara aktarmak için kullanıcıların sadece iki ay tanınmıştı.  

Ancak şirket sürpriz bir hamleyle süreyi uzattı. Google, klasik sürüm hizmetinin en az Haziran 2020’ye kadar devam edeceğini açıkladı. Klasik sürüm, zamanı geldiğinde yerini Hangouts Chat sürümüne bırakacak. Yetkililer, alışılan klasik sürümden yeni sürüme geçiş sürecini yumuşak bir şekilde yöneteceğini açıkladı. 

Önceki İçerikUluslararası Uzay İstasyonu’na yeni kenetlenme kapısı yerleştirildi
Sonraki İçerikIntel yeni işlemci serisi: İşte karşınızda 10. nesil Comet Lake