İmamoğlu: Önümüzdeki sene ciddi bir daralma yaşayabiliriz

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, bir süredir belediyenin gündeminde bulunan mevcut 17 bin 395 taksiye, 6 bin yeni taksi daha ilave edilmesi konusunda halkın yüzde 85’inin desteğinin bulunduğunu kaydetti. İmamoğlu, “Halkın, yüzde 85 civarında ciddi desteği var. İstanbul’daki kadar taksiden memnuniyetsizlik, dünyada yoktur” dedi.

AVM BULABİLİRLER

Gündeme dair değerlendirmelerde bulunan İmamoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Aralık ayında İstanbul’da tüm deprem toplam alanlarında tatbikat yapılacağına ilişkin açıklamasına değindi. İmamoğlu, şunları kaydetti:

“Yeni deprem toplanma alanlarını biz tanımladık. Eğer bunlar öngörülüyorsa tatbikatlar yapılır. Ama eski kayıtlardaki toplanma alanlarına bakarlarsa, bulamazlar. Yerinde AVM falan bulabilirler. Şu anda hem deprem toplanma alanları, hem de mevcut geçici barınma alanları sistemde yüklüdür, bellidir. Hatta bir kısmı için de çalışmalar sürüyor.”

GELİRDE AZALMA OLDU

Sözcü’nün haberine göre, pandemi döneminde yaşanan gelir kayıplarına ilişkin bir soruyu da yanıtlayan İmamoğlu, “2019-2020 dönemine ait devletten gelen vergi paylarında çok ciddi bir azalma yaşamadık. Geçmiş yıla ait olduğu için. Ama önümüzdeki sene ciddi bir daralma yaşayabiliriz. Belediye ve iştiraklerinin gelirlerinde ise 2 milyar liralık bir kayıp yaşandı” bilgisini verdi.

Önceki İçerikBandrolde yerli ve milli oyun
Sonraki İçerikAli Babacan’dan HDP’ye telefon