İzmir, İstanbul ve Antalya hava durumu | Bugün hava nasıl olacak?

Hava durumu için Meteoroloji’den son dakika haberi

Ülkenin büyük bir bölümünde etkili olan yağış bugün de yer yer görülecek. Özellikle yurdun güneyini olumsuz olarak etkileyen aşırı yağışların sel yaratma olasılığı devam ediyor.

Ankara’da; pazartesi ve salı günleri çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, çarşamba gününden itibaren ise parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının en düşük salı günü 5-6 derece, çarşamba gününden itibaren 1-3 derece, en yüksek 10-12 derece civarında olacağı tahmin ediliyor.

İstanbul’da; Hafta sonuna kadar parçalı yer yer çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağmurlu geçecek. Yağışların; salı günü Anadolu Yakası’nda yer yer kuvvetli olması tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının en düşük 8-10 derece, en yüksek 12-14 derece civarında olacağı tahmin ediliyor.

MARMARA’DA ÇARŞAMBA GÜNÜ HAVA SOĞUK

Çarşamba günü Marmara Bölgesi’nde sıcaklıkların 10 derece ve altına inmesi bekleniyor.

İzmir’de; pazartesi günü aralıklı sağanak yağmurlu, Salı gününden itibaren parçalı yer yer az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının en düşük salı ve çarşamba 10-12 derece, perşembe gününden itibaren 6-8 derece, en yüksek 15-17 derece civarında olacağı tahmin ediliyor.

Antalya‘da; aşırı yağışla sel ve hortum tehlikesi sürüyor. Yakacık’ta rüzgarın hızı saatte 100 km’yi bulabilir.

Yağışların, ülke genelinde etkisini çarşambadan itibaren etkisini kaybediyor. Ve yaklaşık 10 gün boyunca da yurt genelinde ‘besleyici’ bir yağışın görülmeyeceği tahmin ediliyor.

Önceki İçerikCumhurbaşkanı Erdoğan: Ekonomik faaliyetlerimizi aksatmamak için çaba harcadık
Sonraki İçerikBorsa günün ilk yarısında tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü