Kırmızı kategorideki teröristin sağ kolu Diyarbakır barosuna kayıtlı çıktı!

Diyarbakır Barosu, çoklu baro düzenlemesine karşı çıkarak eylem düzenlemiş, eylemde Baro Başkanı Cihan Aydın, “Baroları 1,2,3 diye numaralandırarak avukatları ayrıştırmayı, kutuplaştırmayı ve örgütsüz bırakmayı amaçlıyorlar” iddiasında bulunmuştu.

TERÖR ÖRGÜTÜNE AİT FOTOĞRAFLARA EL KONULDU

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca 03 Ekim’de gerçekleştirilen Yıldırım-7 operasyonunda, 4 teröristin etkisiz hale getirilmiş, ölü ele geçirilen teröristlerden birinin, terörden arananlarda “Kırmızı” kategoride sözde Orta Saha Amed Eyaleti Özel Güç (Kalender) sorumlusu “Amara Doktor” kod adlı “Müzeyyen Aydınlı” olduğu tespit edilmişti.

Terörist Müzeyyen Aydınlı’nın öldürüldüğü operasyonda, örgüte ait materyaller ve fotoğraflara da el konuldu. Aydınlı ile bir başka kadın teröristin samimi şekilde çektirilmiş fotoğraflarına yapılan incelemede fotoğraftaki kadının kimliği ortaya çıktı.

Teröristin Diyarbakır Barosuna kayıtlı Merve Nur Doğan isimli Avukat) olduğu, örgüte 2018 yılında katıldığı ve Doğa Dilşa (Bese) kod adını aldığı belirlendi. Jandarma ve emniyetin müşterek operasyonu ile terörist saklandığı yerde yakalanarak gözaltına alındı.

Önceki İçerikSağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Dr. Şuayip Birinci’nin makalesiyle ilgili açıklama
Sonraki İçerikAB raporunda dikkat çeken Türkiye ayrıntısı: “Çocuklar da iyi değil, hakları da”