Muharrem İnce ‘Memleket Hareketi’ni Sivas’tan başlattı

‘Memleket Hareketi’ni Sivas’ta başlatan İnce’nin açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Türkiye’nin kucaklaşmaya ihtiyacı var. Böyle bir ortamda Sivas’tan yola çıkıyoruz. Biz kutuplaşma yerine kucaklaşmayı önereniz. Muhalefet hareketi değiliz, derdimiz gelecektir.

Bizim derdimiz gençlerin beyin göçünü engellemektir. Bir her türlü ayrımcılığa karşı dik duranlarız. Biz demokrasi ve özgürlük neferleriyiz. Türkiye’yi dijital üretim merkezi yapacağız. Tersine beyin göçünü başlatacağız.

“YILBAŞINA KADAR DEPREM PROJEMİZİ AÇIKLAYACAĞIM”

Kimse memleketin asıl sorunlarını konuşmuyor. Deprem kapıda bekliyor hiçbir parti bunu konuşmuyor. 30 milyon insan tehdit altında. 7 milyon binanın yıkılıp yeniden yapılması lazım. Bu ciddi bir para. Bununla ilgili arkadaşlarımız depremle ilgili çok önemli bir proje hazırladı. Yılbaşına kadar bunu sizinle paylaşacağız. Büyük sorunları köhnemiş yöntemlerle çözemezsiniz. Biz zihinleri değişim dönüşüme açık insanlarız. 

MEMLEKET HAREKETİ MİLLETİMİZ İÇİN BİR ATILIM HAREKETİDİR

Memleket hareketi otoriter bir devlette yaşamak yerine, merkezinde insan olan bir devlette yaşamaktır. Memleket hareketi özgürleşmektir. Memleket hareketi Türkiye’nin bereketi olacaktır.

“GELİN BİR OLALIM DİRİ OLALIM”

92 parti var kimse finansörlerini sormuyor ama bize soruyorlar. Bir tane kiraladığımız bu otobüs var, 10 yaşında. Sadece otobüs kiraladık, finansörümüz yok. Bize milyon dolarlar lazım değil, bize yürek lazım, cesaret lazım. Türkiye’nin yeni bir tek adam partisine, tek adam hareketine ihtiyacı yoktur. Ortak akılla, ortak iyiyi bulacak bir oluşuma ihtiyacımız var. 

Önceki İçerikSoylu, daha önce 5 kez yakalanıp serbest bırakılan IŞİD’ciyle ilgili konuştu: Somut delil gerekiyor
Sonraki İçerik‘Sahnebüs’ eylül ayında da çocuklarla buluşuyor