Son Dakika | Ahmet Ağaoğlun’dan flaş Sörloth açıklaması!

ABONE OL

İşte ASpor’a konuşan Tranbzonspor başkanı Ağaoğlu’nın açıklamaları:

“TRANSFERLERİMİZ DEVAM EDİYOR”

“Şanssız bir başlangıç yaptık bunu hepimiz biliyoruz. İyi de değildik ama takımda çok eksik vardı. Hala da var. Transferler devam ediyor. Eksikleri bildiğimiz ve özveriyle çalıştığımız için en kısa zamanda taraftarın arzuladığı Trabzonspor’u sahaya yansıtacağız.”

KARAMSALLIK DOĞRU DEĞİL

Daha ligin başındayız. Hemen karamsarlığa kapılmak çok doğru bir balkış açısı değil. Nasıl başladığın önemli ama asıl önemli olan nasıl bitirdiğin. Bu mücadelenin içerisinde her zaman olacağımızı söylemiştik, değişen bir şey yok. Aynı şekilde devam ediyoruz.

“ONLARIN GELİRİ TRABZON’UN 5 KATI”

Arkadaşlar merak edilen çok konu var. Medya olarak sizin göreviniz şu; Bugün transferlerden bahsederken bu takımın limitinin 152 milyon lira olduğunu bilmek hepinizin görevi. Bu işi ciddi şekilde yapan ve yansıtan sizlersiniz. Şunun hesabını yapmanız gerekir, defalarca söyledim ama sanırım sağlıklı bir şekilde kamuoyuna aktaramadık. Geçen sene 16.5 milyon euro olan profesyonel kadro maaş maliyeti net bu sene euroya düşmüş durumda. İnsanlar soruyor, “Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş nasıl yapıyor?” Çok basit. Onların geliri Trabzonspor’un gelirinin 4-5 katı. Böyle bir transfer limiti olması da doğal. Elimizdeki sınırlı bütçe ve gelirle o takımlara karşı şampiyonluk mücadelesi veriyoruz.

AFOBE AÇIKLAMASI

Bir oyuncu aldık, (Afobe) insanlar herhalde şunun farkındalar. O oyuncuyu transfer limitleri çerçevesinde kadroya dahil edebilmemiz için Doğan Erdoğan ile kontratı karşılıklı feshetmek zorunda kaldık. Boşaltırsak alabiliyorduk, yoksa tescil ettiremiyorsun oyuncuyu.

ELNENY SÖZLERİ

Bugün yoğun bir şekilde büyük sosyal medya hesaplarında “Elneny ile her konuda anlaşılmış, Protokol imzalanmış ama yönetim ağır kaldığı için ve Arsenal’in de o bölgede oyuncuya ihtiyacı olduğu için böyle önemli bir transfer gerçekleştirilememiş” deniyor. İyi niyetli, saf duygularla bu takımı destekleyen taraftar bu tür haberleri de okuduğu zaman ister istemez bu haberlere itibar ediyor. Elneny dediğiniz adamın net maaş maliyeti 2.5 milyon euro.

Vergisiyle 3.7 milyon euro. Artık herkesin şunu anlaması lazım, bizim şu anda net maaş bütçemiz 12 milyon euro civarında. Elinizden oyuncu çıakrmadan transfer yapma şansınız yok. Bu haberleri çok doğruymuş gibi “Güvenilir kaynaklardan aldığımız habere göre; diyorlar. Bizim 2.5 milyon euro maaşı olan bir oyuncuyla hiçbir temasımız olmadı.

2-3 TAKVİYE DAHA!

12 milyon euroyu 26 futbolcuya böldüğünüz zaman Trabzonspor’un net maaş ortalaması 400 bin euroya geliyor. Bu gerçeği herkesin bilmesi lazım. Sonra haberlerin buna göre yapılması lazım. Sörloth’tan sonra farklı isimler diye soruyorsanız öyle bir isim yok. Benim tahminime göre 2-3 takviye olabilir.

SÖRLOTH AÇIKLAMASI

Sörloth için de birtakım eleştiriler var. Bonservisi zamanında alınsaydı diyorlar. O anlaşma şu şekilde; 2020-21 sezonunda oyuncu maçların yüzde 50’sinden fazlasında oynarsa Trabzonspor opsiyonu kullanırsa 6 milyon euro karşılığında transferi gerçekleşebilir. Oynamadığımzı bir sezonda ve hakkımız olmayan bonservisi alma şansımzı zaten yok. Sörloth kiralık oyuncumuzdu. Bonservisi Crystal Palace’daydı. Hem Palace hem Trabzonspor’un onayı olmadan Sörloth’un transfer ihtimali yoktu.Olursa 15 gündür görüşme sürüyor. Türk futbol tarihinde eşi benzeri olmayan bir anlaşma çerçevesinde Sörloth, Leipzig’e transfer olacak.

Bir de şu unutulmasın hafızamız taze. Geldiğinde yapılan bütün eleştiriler hafızamızda ve oyuncunun da hafızasında! Şimdi giderken de farklı eleştirilerde bulunmak doğru bir eleştiri değil. Trabzonspor’a 375 bin euroya mal olmuş, kiralık ve 1 sene sonra 11-12 milyon euro gelir bırakarak ve bir sonraki transferinden de pay bırakarak giden bir oyuncudan bahsediyoruz. Eğer bunun eşi ve benzeri Türk futbolunda varsa ben bilmiyorum. 375 bin euroya kiralık gelip 11-12 milyon euro karla giden ilk futbolcu olacak.

Haftalık net canlı iddaa kaybına %10’a varan iade!

Önceki İçerikThiago Alcantara’dan Bayern Münih’e veda mektubu
Sonraki İçerikBakan açıkladı! 30 Kasım’da uzaya fırlatılacak