Son dakika: İzmir depreminde 91. saatte mucize! Ayla Gezgin bebek enkazdan sağ olarak çıkarıldı

İzmir’de cuma günü meydana gelen deprem Ege ve Marmara bölgesinde hissedildi. AFAD depremin büyüklüğünü 6.6 olarak açıkladı. Depremin merkez üssü İzmir Seferihisar olarak belirlenirken, depremin derinliği ise 16 kilometre olarak ölçüldü. İzmir’i sarsan deprem ile ilgili önemli gelişmeler dakika dakika canlı blog haberimizde…

10.01: 91. SAATTE MUCİZE… RIZA BEY APARTMANI ENKAZINDAN AYLA GEZGİN İSİMLİ BEBEK CANLI ÇIKARILDI.

09.41: İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ‘Rıza Bey Apartmanı enkazından hepimizi heyecanlandıran haber var. Kurtarma ekipleri bir bebeğimize canlı ulaştı. İnşallah sağ salim çıkarılacak. Umutla bekliyoruz’ dedi.

09.40: Rıza Bey Apartmanı’nda umutlu bekleyiş sürüyor. Ekipler enkaz bölgesine termal battaniye, sedye ve serum getirdi. Bölgede 3 aylık bir bebeğin olduğu iddiası var.

09.30: UMKE ekipleri Rıza Bey Apartmanı’nda geldi. 90. saatte enkazda yeni bir mucize bekleniyor.

09.25: İzmir’deki depremde göçen ve sonrasında yıkım kararı alınan Yılmaz Erbek apartmanında arama kurtarma çalışmaları sona erdi. 10 katlı binada toplamda 13 vatandaş kurtarılırken, 9 vatandaş hayatını kaybetti.

09.20: AFAD, İzmir depreminde hayatını kaybedenlerin sayısının 102 olduğunu bildirdi.

08.11: AFAD tarafından yapılan açıklamada, “SAKOM’dan alınan bilgilere göre 100 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Yaralanan 994 vatandaşımızdan 847’si taburcu edilmiş olup 147 vatandaşımızın tedavisi devam etmektedir” denildi.

07.20: Depremde çöken Yılmaz Erbek apartmanından 3 kişinin daha cesedi çıkarıldı.

02.27: AFAD, İzmir depreminde can kaybının 98’e yükseldiğini, 147 kişinin tedavisinin sürdüğünü duyurdu.

00.51: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İzmir’deki depremin ardından tedavisi süren 147 kişiden 12’sinin yoğun bakımda bulunduğunu, 5’inin durumunun ise ağır olduğunu bildirdi.

Önceki İçerikAK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş’tan Avusturya’ya taziye mesajı
Sonraki İçerikSeçim sonuçlarının “ABD’nin Suriye’deki askeri varlığını etkilemesi” öngörülmüyor