Üç operatörden ‘yerli’ güç birliği

Türk Telekom müşterileri Türkiye’nin iletişim ve yaşam platformu BiP’i, Turkcell kullanıcıları ise Türk Telekom’un yeni nesil sosyal medya platformu Yaay’ı internet kotalarından harcama yapmadan kullanacak. Her iki uygulama aynı zamanda diğer uygulamalarla birlikte Vodafone’un İletişim Pass paketinde ücretsiz sunulacak.

Tarihi anlaşma

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, yerli uygulamaların öneminin bir kez daha anlaşıldığını belrterek, “Bu iş birliği tüm kullanıcıların bu sosyal medya ve mesajlaşma platformlarını deneyimlemesine önemli ölçüde destek sağlayacak. Türkiye’nin üç büyük şirketi güzel bir dayanışma örneği sergiledi. Hepimiz Türkiye’nin dijitalleşme vizyonuna katkımızı, yenilikçi dijital platformlar sunarak pekiştiriyoruz. Birlikte attığımız bu adım, çalışmalarımızı daha da değerli kılıyor. Önümüzdeki dönemde de benzer iş birliklerinin artmasını temenni ediyorum” dedi.

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, ülkemiz için tarihi bir anlaşmaya imza attıklarını dile getirerek, “Türk mühendislerinin geliştirdiği yerli uygulamalarımızı vatandaşlarımız artık gönül rahatlığıyla kullanabilecek. Bu sayede Türkiye’nin verileri ülke içerisinde güvenle kalacak. Yerli mesajlaşma uygulamalarının tercih edilmesine destek sunacak bu anlaşmanın önümüzdeki dönemde bu konuda yapılacak yeni iş birliklerinin de önünü açacağına inanıyoruz” diye konuştu.

 Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Engin Aksoy, Türkiye’nin yerli gücünü desteklediklerini kaydederek, “Üç operatörün beraber geliştireceği, uluslararası seviyede rekabet edebilecek sektörel ve yerli platformlara yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu iş birliği için Turkcell ve Türk Telekom başta olmak üzere tüm paydaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadesini kullandı.

Önceki İçerik‘Türkiye’ye güvenen kazanmayı sürdürecek’
Sonraki İçerikMacron’dan Erdoğan’a Türkçe mektup: ‘İlişkilerimizi geliştirelim’