Whatsapp geçici olarak kullanılamıyor lütfen 5 dakika sonra tekrar deneyin sorunu ve çözümü

Whatsapp uygulaması en çok indirilen ve kullanıcı sayısı en yüksek anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Line, Tictoc gibi uygulamalarla ile büyük mücadele veren ve zirveden hiç kopmayan Whatsapp uygulamasında ara sıra bazı sorunlar meydana gelebiliyor. Whatsapp geçici olarak kullanılamıyor hatası da bunlardan biri.

Whatsapp bazı zamanlar hatalar veriyor. Bunlardan en sık karşılaştığımız problem ise Whatsapp geçici olarak kullanılamıyor sorunudur. Bunun çeşitli sebepleri olabilir. Whatsapp kendi içerisinde güncelleme yapıyor olabilir. Whatsapp yalnızca Türkiye’ye mahsus bir yenileme yapıyor olabilir. Bunlara ek olarak Whatsapp içerisinde bulunan bazı açıklar ve uygulama hataları da bu soruna sebebiyet verebilir.

Bunun yanında ”WhatsApp’ta geçici olarak engellendiniz” hatası ya da uyarısı ile de karşılaşabilirsiniz. Bu sorunun nedeni Whatsapp politikalarını kötüye kullanmanızdır. Eğer Whatsapp kurallarını ihlal ederseniz geçici süreliğine engellenebilirsiniz. Engelden kurtulmak için ise karşınıza çıkan bildirimdeki uyarıya uymanızdır. Whatsapp sizi kalıcı olarak engellemediğinden dolayı bu sorunu çözüme kavuşturmak için yapmanız gereken tek şey beklemek.

Önceki İçerikTürksat 5A’nın 2020, Türksat 5B’nin ise 2021’de uzaya fırlatılması hedefleniyor
Sonraki İçerikWhatsapp nazar boncuğu simgesi nerede?