Yapay Zeka Zirvesi’nde ‘Akıllı Dijital Dönüşüm’ stratejisini anlattı

Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi (TRAI) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Türkiye Yapay Zeka Zirvesi, 14 Mart’ta UNIQ İstanbul’da gerçekleştirildi. Etkinliğin altın sponsorlarından yerli yazılım üreticisi ETIYA, katılımcılara kurumların dijital dönüşüm ortağı olarak “akıllı dönüşüm” yolculuklarında izledikleri stratejiyi ve  yapay zeka uygulamalarını anlattı.

Yapay zeka dünyasındaki en son yeniliklerin konuşulduğu organizasyonda, finans, eğitim, perakende, üretim ve otomotiv başta olmak üzere, birçok sektöre yönelik örnekler, başarı hikayeleri ve teknolojik konseptlerin yanı sıra yerli ve uluslararası uzmanlar bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

Dijitalleşmede müşteri deneyimine dikkat çeken ETIYA Kurucu Ortağı ve Ceo’su Aslan Doğan ‘‘Kurumların her yeni çağda yeniden şekillenen müşteri davranış modellerine paralel olarak mevcut iş modellerini değiştirmesi gerekiyor. Dijitalleşmenin kaçınılmaz olduğu bu noktada kurum olarak devreye giriyoruz. Yapay zeka portföyümüzle işletmelerin ihtiyaç duyduğu gelecek senaryolarını 15 yıllık bilgi birikimimiz ile bir inovasyona dönüştürürken; “Connected Customer First” stratejisi ile dijitalleşme süreçlerinde müşteri deneyimini önceliklendiren çözümler sunuyoruz’’ dedi.

Etkinlik kapsamında ETIYA Dijital Dönüşüm ve Danışmanlık Genel Müdür Yardımcısı Uğur Karakaya şirketin akıllı dönüşüm başarı hikayelerini anlattığı konuşmasını gerçekleştirirken, ETIYA Yapay Zeka uzmanları tarafından Yapay Zeka  workshopları düzenledi. Workshopta katılımcılar şirketin yapay zeka uygulamalarını deneyimleme olanağına sahip oldu.

Önceki İçerikYapay zekâ Türkçe’yi söktü
Sonraki İçerikLG bu kez kapsüllü dondurma makinesi yaptı