Yatağınızdaki Tehlikeye Dikkat! Milyonlarca Var…

Evinizde bulunan yataklar milyonlarca küçük canavarla dolu. Mayt adı verilen karıncadan küçük bu yaratıklar sağlığımıza zarar veriyor. Üstelik maytları yatağınızdan elle ya da bezle temizlemeniz de mümkün değil.

Evinizde bulunan yataklar milyonlarca küçük canavarla dolu. 1 gram tozun içinde 20 milyon civarında bulunan ve insan sağlığına ciddi zararları olan toz sandığınız bu canlıların adı ‘mite’.

Mite’lar gözde kanlanma, burunda kaşıntı ve bronşların içinde gittiği zaman ise alerjik astım adı verilen ataklara sebebiyet veriyor. 

Beş yıllık bir yatakta on milyondan fazla ‘Mite’ var

Mite adı verilen bu ölü böcekler gözle görülmedikleri için insanların çoğu gece rahat bir şekilde uyuyor fakat hijyen açısından mite’lar insan sağlığını önemli derecede tehdit eden bu mite’lar yıllık bir yatakta on milyondan fazla oranda bulunuyor. 

Mite’lardan kurtulmanın yolu yatağı düzeli olarak temizlemek

Hepa filtreli elektrik süpürgeleri kullanarak yatağınızdaki mite’ları \%10 civarında temizlemek mümkün fakat yüzde doksanbeşi hala yatağınızda duruyor ve en az sekiz saatiniz onlarla beraber geçiyor. Bu nedenler mite’lardan kurtulmak için bu temizliği her ay düzenli bir şekilde yapmanız gerekiyor. 

Önceki İçerikDeniz Seki: Keşke zaman burada dursa
Sonraki İçerikPlastik Tehlike Bebek Ve Çocukların Sağlığını Hedef Alıyor