Yeni Instagram politikasında yaş sınırı hedefe alınıyor

Instagram geçenlerde en çok veri sızdıran uygulamalar arasında yer almıştı. Facebook ile Instagram kullanıcı verilerini en çok üçüncü şahıslar ve şirketlerle paylaşan mobil uygulamalardı. Şimdi ise Instagram yeni paylaştığı bir gönderi ile platformdaki kullanıcılarının gizliliği konusunda yeni bir adım atıyor. 

Şirket, genç kullanıcılarının mahremiyetine odaklanan yeni politikasına göre kullanıcılardan birisi yetişkin bir diğeri ise on sekiz yaşın altındaysa ve birbirlerini takip etmiyorlarsa konuşmalarını sınırlayacak. 

Instagram yeni özelliği devreye sokuyor

Bu noktada değerlendirildiğinde sosyal medya uygulaması, yetişkinlerin uygulamada küçük çocuklarla mesajlaşmasını yasaklamış olacak ve takip etmedikleri bir yetişkinden bu tür mesajlar alırlarsa, küçük çocuklara güvenlik uyarıları olarak bilinen bir rehber listesi gösterecek. Bu bir güvenlik önlemi olarak sunulacak ve isterlerse şikayet edebilecekler. 

Güvenlik uyarıları olarak adlandırılacak yeni kısıtlama hamlesi, genç kullanıcıların kendileriyle mesajlaşan yetişkin kişiyi rapor etmelerine veya engellemelerine olanak tanıyacak ve bu tür mesajlara cevap vermek zorunda olmadıklarını onlara gösterecek.

Öte yandan Instagram yetkilileri sistemde şüpheli davranışları da izleyecek. Uygunsuz görülen mesajlaşma ya da hareketler de aynı şekilde raporlanacak ve bildirilecek. Instagram, özelliğin bu ay bazı ülkelerde kullanıma açılacağını bildirdi, ancak bunun hangi ülkelerde ilk etapta sunulacağı şu an için belli değil.

Önceki İçerikSon dakika: Fenerbahçe’de Beşiktaş derbisi öncesi flaş gelişme! İtalyan devi, Mert Hakan için geliyor…
Sonraki İçerikÖdev olarak başladı işin patronu oldu! Dev artış…